خانه / آرشیو / آرشیو ویژه

آرشیو ویژه

 

نوروز تجلی عشق و ایثار است

61415

بشر امروز بيش از هر زمان ديگری به فرهنگ نوروز، به فرهنگ پاكی، عشق و فداكاری نيازمند است، اين ماموريت نخبگان و فرهيختگان است كه زوايای نوروز و حقيقت و زيبايی آن را به بشريت امروز معرفی كند و من ترديد ندارم در هر كجای عالم و درهر نقطه ای از جهان و در حقيقت نوروز به درستی معرفی شود ملت ها و اقوام گوناگون به صورت خروشان به سمت فرهنگ نوروز حركت می كنند.

بیشتر بخوانید

چاوز نماد همه مبارزان در تاریخ پرافتخار آمریکای لاتین

1-4

هوگو چاوز نامی آشنا برای همه ملت‌هاست. نام او یادآور زلال پاکی و مهربانی، شجاعت، پایمردی، عشق به مردم و فداکاری و تلاش بی‌وقفه برای خدمت به مردم به ویژه محرومین و زخم‌خوردگان از استعمار و استکبار است.

بیشتر بخوانید

حضرت زهرا (س) اول مظلوم همه عالم است

147

حضرت زهرا (س) اول مظلوم همه عالم است، مظلوم تر از آن كسی نيست. خيلی ها فكر می كردند مگر می شود كسی دختر پيامبر باشد و مظلوم باشد، كسی جانشين پيامبر باشد و مظلوم باشد. ديديم كه علی فاطمه در اوج قدرت اوج مظلوميت را هم تحمل كرد.

بیشتر بخوانید

هر کار درستی که در عالم انجام شده، تحت یک نظام مهندسی قرار دارد

141

هر كار درستی كه در عالم انجام شده، تحت يک نظام مهندسی قرار دارد و در حقيقت مهندسی به معنای داشتن فكر نظام‌مند، هدفمند، برنامه‌ريزی و طراحی عالمانه و عمل بهينه است. جامعه‌ای كه همه زندگی آن بر مبنای دانش و برنامه‌ريزی و عمل مهندسی باشد موفق‌تر است.

بیشتر بخوانید

هنوز به دیوار محکم نخورده اید

108165

شیطان بزرگ فکر کرده فرصتی پیدا کرده است تا همه انقلاب را در کانون اصلی آن یعنی ایران له بکند. خیال کردند به جایی رسیده اند. بله سختی هایی هست و دست انداز هایی که در آن ها افتاده ایم. ولی اینها ساخته دست یک سری آدم هاست. این ها برای انقلاب نیست.

بیشتر بخوانید

بی اطلاع نگه داشتن مردم از مهمّات امور

SAED2229

پنهان کاری و محروم کردن مردم از آگاهی نسبت به مسائل و جریانات جاری از مهم ترین پایه های استقرار حاکمیت های غیر مردمی است. از دید اینان هرچه مردم بی اطلاع تر و دورتر از اخبار و اطلاعات اصلی و واقعی باشند، فرصت برای اداره جوامع مهیاتر و کار مدیریت و حکمرانی آنان آسان تر است.

بیشتر بخوانید

زورگویان جهان دربرابر قدرت‌هایی که ملت ما آن‌ها را به زانو درآورده، عددی نیستند

Ahmadinejad-in-Pasargad

دشمنان ملت ايران و قدرت‌های زورگو، بايد بدانند كه ملت ايران، قدرت تغيير در وضعيت جهانی، تحول و برپايی جامعه‌ی سعادتمند را دارد؛ در برابر زورگويی ايستاده وقدرت‌ها زورگو را مجبور به تعظيم كردن در برابر عظمت خود می كند.

بیشتر بخوانید

هنرمند چه کاره است و چه می‌خواهد بکند؟

121325

نقش هنرمند بازآفرینی ارزش‌های انسانی نهفته در دل انسان‌هاست. کار هنرمند، کار انسانی است و مخاطب آن اندیشه، قلب و نقطه شعور و حقیقت انسان‌هاست و هنرمندی که فقط بخواهد گوش و چشم‌ها را تسخیر کند هنرمند نیست؛ چراکه انسان به گوش و چشم نیست،‌ حقیقت انسان بالاتر از جسم مادی اوست.

بیشتر بخوانید

عدالت‌خواهی و پاکی در جامعه بشری حاصل ایثارگری است

74834

اعطای نشان به خانواده‌های شهدا به مفهوم ابراز ارادت و دلبستگي ملت ايران به شهيدان است. نه تنها ملت ايران بلكه تمام بشريت امروز مديون ايثارگران ايران است و اگر اين شهيدان نبودند امروز خبری از عزت و استقلال و عظمت و الهام‌بخشی ملت ما نبود ما هرچه داريم از ايثارگری ايثارگران است.

بیشتر بخوانید

انقلاب ما بعد از ۳۷ سال همچنان مظلوم است

4N0A4937-copy

من معتقد هستم بعد از ۳۷ سال انقلاب ما همچنان مظلوم است. چرا که آن طوری که باید شناخته نشد و معرفی نشد. خیلی ها می آیند رفتار برخی مسئولین، احزاب و افراد را می گیرند و می گویند انقلاب این است دیگر، با همان هم قضاوت می کنند. در حالی که چه بسا آن رفتارها در نقطه مقابل انقلاب است و از اساس با انقلاب مشکل دارد.

بیشتر بخوانید