خانه / در امتداد مسیر / امیرکبیر از دل ملت بود

امیرکبیر از دل ملت بود

 

120723

امیرکبیر از دل ملت، وابسته به ملت و مردی مومن و موحد بود. به توانمندی‌های ملت ایران جایگاه و عظمت‌شان اعتقاد داشت، به تاریخ ایران آشنا بود و به دنبال استقلال و پیشرفت این سرزمین بود، امیرکبیر پایبند به عدالت بود و در راستای صیانت از امنیت و کرامت تلاش می‌کرد. او دشمن حاکمیت اجنبی بر این سرزمین نورانی بود.

امیرکبیر باید از حقوق ملت ایران دفاع می‌کرد. باید در برابر استبداد و بیگانگان و خودخواهی‌ها می‌ایستاد، امنیت را برقرار می‌کرد، آبادانی و پیشرفت ایجاد می‌کرد و او در طول دوران صدراعظمی خود کارهای بزرگی را انجام می‌داد. دست اشرار را قطع کرد، بینی دشمنان را به خاک مالید، بازار را کنترل کرد، کارخانه‌هایی ایجاد کرد، ارتش ایران را بازسازی و دارالفنون را تاسیس کرد.

امیرکبیر در دورانی ظهور کرده بود که ملت ایران در خواب عمیقی که از سوی دشمنان به این ملت تحمیل شده بود، فرو رفته بود.

مطمئن هستم تمام آرزوهای امیرکبیر و امیرکبیرها و قائم‌مقام‌ها و بزرگان این سرزمین با عزت و افتخار محقق می‌شود و امیرکبیر زنده است چون ایران زنده است.

مراسم بزرگداشت امیرکبیر/ ۲۰ دی ۱۳۹۱

مطالب دیگر

photo_2017-04-25_09-54-49

گزارش تصویری ؛
حضور دکتر احمدی نژاد در حرم مطهر رضوی همزمان با عید مبعث

دکتر محمود احمدی نژاد سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 همزمان با روز عید سعید مبعث جهت زیارت آستان مقدس حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) در حرم مطهر رضوی حضور پیدا کردند که حضور ایشان در میان مردم با استقبال گرم و پرشور زائران این آستان روبرو گردید.

۲ نظر

  1. حسين كاظم پور

    ای کاش افرادی مانند آن بزرگوار سکان اجرایی جامعه را بدست گیرد که چرا که حقوق درباریاران به سود عامه مرد کسر می کرد و از حیف و میل ثروت جامعه و غارت آن توسط ذی نفوذان جلو گیری می کرد ، نه مانند برخی افراد که غارتگران نجومی بیت المال از جمله فیش های نجومی املاک نجومی و وام ها نجومی را سرمایه های نظام می خوانند این مرفهین بی درد و اشراف صفت نمی دانند مستضعف یعنی چه نمی دانند حقوق ۲ میلیون ما کارمندان حداقل بگیر دستگاه های غیر برخوردار یعنی حداکثر ۵ روز از ماه و ۲۵ روز عزا حال وای به حال آن کارگر بیچاره که ۷۰۰ هزار دریافتی دارد و آن کسی که اصلا کار هم ندارد .
    پس ای امیر کبیر ثانی برگردد شاید………..

  2. جان دلهایی و به تماشا آمده ای.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *