خانه / در امتداد مسیر / حب الوطن من الایمان

حب الوطن من الایمان

JDID9562-copy

ما ایران را دوست داریم و برای این دوست داشتن هم دلیل قاطع داریم.

دلیل اول کلام پیامبر اسلام است که فرمود: هر کس باید وطن خودش را دوست داشته باشد؛ «حب الوطن من الایمان». از نشانه‌های ایمان یک فرد این است که وطن خودش را دوست داشته باشد. اما علاقۀ ما به وطن بالاتر از این حرف‌هاست. ما ایران را دوست داریم، چون شایستۀ دوست داشتن است.

می‌خواهیم نگاه کوتاهی به ویژگی‌های ملت ایران داشته باشیم. ملت ایران در طول تاریخ همواره موحد بوده است. در همۀ کاوش‌های باستان‌شناسی نشانه‌ای مبنی بر بت‌پرستی، شرک و برده‌داری ملت ایران یافت نشده است. ملت ایران همیشه موحد و کمال‌جو بوده است. این ملت در هنر، معماری، اقتصاد، فرهنگ، زندگی، صنعت و فناوری همیشه دنبال بهترین‌ و بالاترین‌ قله‌ها بوده است. به این کمال‌جویی می‌گویند. ملتی که همیشه دنبال بهترین‌هاست، عاجز و درمانده نمی‌شود.

ملت ایران همیشه حق‌طلب بوده است. هر وقت حق را دیده از هر کسی و در هر مکانی پذیرفته است. منظور کلام من ملت ایران است. ممکن است در گوشه‌ای، عده‌ای انحراف و اشتباهاتی کرده‌ و سقوط کرده‌اند، اما ملت ایران هیچ وقت دچار سقوط نشده است. هر کسی حقی را عرضه کرد. ملت ایران آن را پذیرفت. ما تنها ملتی هستیم که با روی باز پیام پیامبر را انتخاب کردیم و پذیرفتیم. برخلاف اینکه بعضی‌ها می‌گویند به ما تحمیل شد. ملت ایران هیچ‌گاه تحمیل را نپذیرفته است.

۱۷ خرداد ۱۳۹۱/ دیدار با ایرانیان مقیم چین

مطالب دیگر

photo_2017-04-25_09-54-49

گزارش تصویری ؛
حضور دکتر احمدی نژاد در حرم مطهر رضوی همزمان با عید مبعث

دکتر محمود احمدی نژاد سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 همزمان با روز عید سعید مبعث جهت زیارت آستان مقدس حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) در حرم مطهر رضوی حضور پیدا کردند که حضور ایشان در میان مردم با استقبال گرم و پرشور زائران این آستان روبرو گردید.

یک نظر

  1. با سلام
    با درود وتحیات الهی به محضر رئیس جمهورمردمی وخادم ملت.
    جناب دکتر عزیزیاد شما نام نیک وخدمات و توجه به محرومین جامعه و خدمات ارزنده اتان در ایران هیچگاه فراموش نمی شود.
    همیشه در دلها ماندگاری .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *