خانه / اخبار / دومین بیانیه تشریحی دکتر احمدی نژاد؛
دولت یازدهم با کدام مکانیزم ظرف سه روز با خزانه خالی توانسته است انبارها را پر کند؟

دومین بیانیه تشریحی دکتر احمدی نژاد؛
دولت یازدهم با کدام مکانیزم ظرف سه روز با خزانه خالی توانسته است انبارها را پر کند؟

1F6A7785

دکتر احمدی نژاد در یک بیانیه تشریحی اعلام کرد که شرایط امروز کشور وی را بر آن داشته است تا ضمن حفظ موضع سکوت خود، به برخی از ادعاهای کذب و اتهامات ناروا که در بالاترین سطوح مدیریت کشور مطرح شده و همواره از آنها به عنوان بهانه ای برای توجیه تصمیمات نادرست و سرپوش گذاشتن بر بی تدبیری ها، ناکارامدی ها و آسیب رساندن به منافع ملی استفاده شده است، پاسخ دهد.

متن دومین بیانیه تشریحی دکتر احمدی نژاد در  زمینه پاسخ به اتهامات و نشر اکاذیب، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیرانصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

ملت بزرگوار ایران

با سلام و تحیات الهی، آرزومند سلامت و عزت برای شما ، همه موحدان، صالحان، عدالت طلبان و آزادیخواهان جهان هستم.

اما در گزارش اول تشریح ادعای خالی بودن خزانه در آستانه مذاکرات هسته ای را به عرض ملت شریف رساندم و به لطف الهی به مرور به دیگر ادعاها از جمله بدهکار بودن دولت ،یارانه ها ، فساد ، مواضع هسته ای و درآمد ارزی نیز خواهیم پرداخت. انشاءالله

 • دوم : خالی بودن انبارهای کالاهای اساسی در کشور

در آستانه مذاکرات هسته ای اعلام شد که در روز تحویل دولت، انبارهای کالاهای اساسی کشور به ویژه گندم خالی بوده است و در برخی مناطق فقط برای سه روز و دیگر کالاها حداکثر یک هفته ذخیره وجود داشته است و ادعا شد که دولت فعلی توانسته است وضع را مدیریت و از بروز بحران جلوگیری نماید.

نکات زیر قابل توجه است :

 • بنا بر اعلام رسمی سازمان غله ، در هفته قبل از ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ یعنی آغاز دولت جدید بیش از ۳,۲۰۰,۰۰۰ (سه میلیون و دویست هزار) تن گندم و حدود یک سوم مصرف سال کشور فقط در سیلوهای وزارت بازرگانی ذخیره بوده است. از آنجا که با اجرای هدفمندی یارانه ها دولت بخش مهمی از خرید گندم را به کارخانجات آرد و دیگر مصرف کنندگان عمده سپرده بود ، همزمان مقدار قابل توجهی گندم در انبارهای کارخانجات آرد و دیگر مصرف کنندگان ذخیره بود.
 • به علاوه مرداد ماه اوج فصل خرید گندم است و در مرداد ۱۳۹۲ میلیون ها تن گندم در دست خرید و حمل به سیلوها بوده است.
 • دولت دهم برای افزایش امنیت تامین انواع کالاهای اساسی در شرایط تحریم ، در زمان تحویل دولت ، حداقل نیاز شش ماه کشور را خریداری و بخش مهمی از آن را ذخیره کرده بود .
 • به علاوه با تصمیم ستاد تدابیر ویژه اقتصادی، برای افزایش ذخیره تا یک سال ، دولت دهم اقدامات لازم و سفارشات خرید را انجام داده بود.

این همان کاری بود که رییس محترم دولت فعلی ، قبل از شروع به کار رسمی به آن اعتراض کرده بودند و دوستان ایشان با سر و صدای رسانه ای و تبلیغاتی مدعی شده بودند که دولت دهم در حال خالی کردن صندوق توسعه ملی است. اعتراض ایشان موجب توقف روند خرید کالاهای اساسی اضافه شد. اما پس از اطلاع یافتن ایشان از درستی کار که فقط برای کمک به مردم و دولت بعد بوده است ، با اصرار خواستند که کار ادامه یابد و در اواخر دولت قبل بیش از ۲ میلیارد دلار دیگر کالا خریداری شد.

 • در بهترین شرایط و بدون هیچگونه مانع در جابجایی ارز در بانک های بین المللی و بدون موانع تحریم و با بهترین تیم کاری، سریعترین روند خرید یک کالای اساسی و حمل به بنادر و انتقال به انبارها حداقل سه ماه طول می کشد.

سوال جدی این است که هدف از طرح این ادعای نادرست در آستانه مذاکرات هسته ای چه بوده و از این رهگذر چه خساراتی به منافع ملی وارد شده است.

و سوال دیگر اینکه دولت فعلی با کدام مکانیزم ظرف سه روز یا یک هفته آن هم با خزانه خالی توانسته است انبارها را پر کند و از بروز بحران جلو گیری نماید.

خادم ملت ایران

محمود احمدی نژاد

مطالب دیگر

photo_2017-04-12_18-24-26

در انتخابات پیش رو از هیچ فردی حمایت نکرده و نخواهیم کرد

دکتر محمود احمدی نژاد و حمید بقایی با انتشار اطلاعیه ای مشترک اعلام کردند در انتخابات پیش رو از هیچ فردی حمایت نمی کنند.

یک نظر

 1. با سلام خدمت اقا دکتر احمدى نژاد
  در زمان ریاست جمهورى جناب عالى بنده خیلى دوست داشتم ارتباطى با شما داشته باشم اما متأسفانه موفق نشدم
  حتى در جمع دیدار جانبازان در شیراز یک نامه هم نوشتم خدمت شما جواب من را فرماندار لاهیجان داد
  من دو دوره به شما از تمام وجود رأى دادم مى فهمیدم نمى گذارند کار کنى واصلاحات انجام دهى حق طلبى شما یادم نرفته مى فرمودىد که چرا بعضى ها حقوق ده
  میلیون بگیرند وبعض ها دویست هزار تومان قطعا انهاى که بیش از این مقدار حقوق مى گرفتن ا. حرف وطرح شما ناراحت بودند وسود جویان چپاول گران زیاد خواهان
  این گروه ها در سطوح مختلف بخصوص در سطح بالا ونفوذ دار مانع کار شما شدند
  شما هم اشتبا ههاتى داشتید از جمله عزل وزیر خارجه این کار ابرو واقتدار ایران راه خدشه دار کرد اگر وزیر در حال کار اشتباه بود وخبر به شما رسیده بود حقش بود که بهش مى گفتین فعلا دست نگه دارد وأجرأ کار رافعلا متوقف کند وبیاد ایران بعد عزل انجام مى دادید وصحبت هاى زیاد، هست وبأید عرض کنم براى حفظ ارامش وبقاى ایران باید مطیع رهبرى باشیم حتى اگر حق با ما باشد باید صبر کرد شاید صلاح این بود بنظر حقیر اکر حرفى واعتراضى در موارد مختلف وجود دارد اول با رهبر ى مطرح کنید که انشاالله حل خواهد شد دشمنان منتظر ند سوژه اى بدستشان بیفتد وتوی بوق کرنا کنند وأین صلاح کشور نیست شما که یک مومن و انقلابى هستید دقت کنید به نظر من این صوتى تصویرى که فرستادید یه مقدار اعتبار شمار را کم مى کنه
  وسلام علیم ورحمته الله وبرکاته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *