خانه / در امتداد مسیر / هنرمند چه کاره است و چه می‌خواهد بکند؟

هنرمند چه کاره است و چه می‌خواهد بکند؟

121325

نقش هنرمند بازآفرینی ارزش‌های انسانی نهفته در دل انسان‌هاست. کار هنرمند، کار انسانی است و مخاطب آن اندیشه، قلب و نقطه شعور و حقیقت انسان‌هاست و هنرمندی که فقط بخواهد گوش و چشم‌ها را تسخیر کند هنرمند نیست؛ چراکه انسان به گوش و چشم نیست،‌ حقیقت انسان بالاتر از جسم مادی اوست و ماموریت هنرمند نیز بیدار کردن انسان‌ها و یادآوری عظمت و حقیقت انسان‌ها و زیبایی‌های انسانی است، حتی در جایی که زشتی‌ها را به تصویر می‌کشد.

کار هنرمند کار مقدسی است و اولین هنرمند هستی خود خداوند متعال است. پیامبران و انسان‌های بزرگ نیز هنرمند بودند؛ چراکه یک تابلویی را ترسیم کردند و زیبایی‌ انسان‌ها را در برابر انسان‌ها قرار دادند و بیداری ایجاد کردند.

هنرمند بودن یعنی این‌که فرد دارای آرمان‌های انسانی باشد، هنرمند بودن یعنی اصلاح‌گر بودن و هنرمند نمی‌خواهد تخریب کند چون زیبایی نیست و ساختن زیبایی است و ما خدا را شکر می‌کنیم که هنرمندان عزیز ما در ایران از گذشته‌های دور و از اعماق تاریخ تا به امروز دارای اندیشه‌های انسانی، زیبا و متعالی هستند و برای کمال و تعالی انسان‌ها تلاش می‌کنند، دارای اهداف مقدس و آرمان‌های بلند انسانی هستند و به همین خاطر ماندگار هستند؛ چراکه هر عملی که با احیای حقیقت انسان‌ها سر کار داشته باشد ماندگار است.

بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر- ۱۲ بهمن ۱۳۹۱

مطالب دیگر

پیام

دکتر احمدی نژاد در نامه ای به دونالد ترامپ؛
با آغاز اصلاحات اساسی و تلاش در این راه، آغازگر تحولی بزرگ باشید

دکتر احمدی نژاد با ارسال نامه ای خطاب به دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا ، وی را به ترجیح منافع و رضایت عموم مردم و ملت ها بر منافع و رضایت اقلیتی سیری ناپذیر از سردمداران ثروت و قدرت و نیز اصلاح رفتارهای خودبرتربینانه و تحقیر کننده دولت های متوالی آمریکا از رهگذر احترام به حقوق ملت ها ، فرهنگ ها و منافع آنان و گسترش برابری و برادری میان ملت ها فراخواند.

یک نظر

  1. حسين كاظم پور

    احمدی نژاد مردی که در خاطره ها می ماند برای مستضعفین بسیار شیرین و برای مرفهین بی درد بسیار تلخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *