خانه / در امتداد مسیر / هنرمند چه کاره است و چه می‌خواهد بکند؟

هنرمند چه کاره است و چه می‌خواهد بکند؟

121325

نقش هنرمند بازآفرینی ارزش‌های انسانی نهفته در دل انسان‌هاست. کار هنرمند، کار انسانی است و مخاطب آن اندیشه، قلب و نقطه شعور و حقیقت انسان‌هاست و هنرمندی که فقط بخواهد گوش و چشم‌ها را تسخیر کند هنرمند نیست؛ چراکه انسان به گوش و چشم نیست،‌ حقیقت انسان بالاتر از جسم مادی اوست و ماموریت هنرمند نیز بیدار کردن انسان‌ها و یادآوری عظمت و حقیقت انسان‌ها و زیبایی‌های انسانی است، حتی در جایی که زشتی‌ها را به تصویر می‌کشد.

کار هنرمند کار مقدسی است و اولین هنرمند هستی خود خداوند متعال است. پیامبران و انسان‌های بزرگ نیز هنرمند بودند؛ چراکه یک تابلویی را ترسیم کردند و زیبایی‌ انسان‌ها را در برابر انسان‌ها قرار دادند و بیداری ایجاد کردند.

هنرمند بودن یعنی این‌که فرد دارای آرمان‌های انسانی باشد، هنرمند بودن یعنی اصلاح‌گر بودن و هنرمند نمی‌خواهد تخریب کند چون زیبایی نیست و ساختن زیبایی است و ما خدا را شکر می‌کنیم که هنرمندان عزیز ما در ایران از گذشته‌های دور و از اعماق تاریخ تا به امروز دارای اندیشه‌های انسانی، زیبا و متعالی هستند و برای کمال و تعالی انسان‌ها تلاش می‌کنند، دارای اهداف مقدس و آرمان‌های بلند انسانی هستند و به همین خاطر ماندگار هستند؛ چراکه هر عملی که با احیای حقیقت انسان‌ها سر کار داشته باشد ماندگار است.

بخشی از سخنرانی دکتر احمدی نژاد در اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر- ۱۲ بهمن ۱۳۹۱

مطالب دیگر

photo_2017-04-25_09-54-49

گزارش تصویری ؛
حضور دکتر احمدی نژاد در حرم مطهر رضوی همزمان با عید مبعث

دکتر محمود احمدی نژاد سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 همزمان با روز عید سعید مبعث جهت زیارت آستان مقدس حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) در حرم مطهر رضوی حضور پیدا کردند که حضور ایشان در میان مردم با استقبال گرم و پرشور زائران این آستان روبرو گردید.

یک نظر

  1. حسين كاظم پور

    احمدی نژاد مردی که در خاطره ها می ماند برای مستضعفین بسیار شیرین و برای مرفهین بی درد بسیار تلخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *