خانه / بهاری شویم / ۱۲ مرداد ۱۳۹۲/ گفتگوی ویژه خبری در پایان دولت دهم
وقتی می گوییم بهار بعضی آن را به بحث های سطح پایین سیاسی می آورند

۱۲ مرداد ۱۳۹۲/ گفتگوی ویژه خبری در پایان دولت دهم
وقتی می گوییم بهار بعضی آن را به بحث های سطح پایین سیاسی می آورند

اینکه لقب امام را گذاشتند یا ربیع الانام، ای بهار انسان ها. یعنی او بیاید همه انسان ها به خودشان می رسند. بهار چه می شود. درون این درخت یک استعدادی است استعداد شکفتن و میوه دادن. در زمستان این استعداد خوابیده است خفه شده است. بهار که می آید همه استعدادها بیرون می ریزد. 

v2Mahmoud-Ahmadinejad-EPA

وقتی می گوییم بهار بعضی آن را به بحث های سطح پایین سیاسی می آورند. منظور اینها که نیست. چند هزار سال ما در زمستان زندگی کردیم. هنوز بهار انسانی نیامده است. در بهار چطور همه چیز شاد است، همه عالم شاد است، همه چیز زیباست همه چیز رو به جلوست همه چیز امید است. همه چیز رو به شکفتن است. بهار جامعه بشری هنوز اتفاق نیفتاده است ما در زمستان یخ زده هستیم. زمستان غم هستیم. زمستان غربت هستیم. باید بهار بیاید.

اینکه لقب امام را گذاشتند یا ربیع الانام، ای بهار انسان ها. یعنی او بیاید همه انسان ها به خودشان می رسند. بهار چه می شود. درون این درخت یک استعدادی است استعداد شکفتن و میوه دادن. در زمستان این استعداد خوابیده است خفه شده است. بهار که می آید همه استعدادها بیرون می ریزد. حقیقت انسان ها بروز پیدا می کند. انسان ها بزرگ می شود کمال پیدا می کنند. آن فصل مشترک همه ما بهار است. فصل مشترک همه انسان ها بهار است.

این تعصباتی که درست کردند این قبیله آن قبیله. این رنگ آن رنگ. این ن‍ژاد آن نژاد. حتی به بهانه اینکه ما مسلمانیم و شما مسیحی هستید، جلوی همدیگر صف بکشیم. من تو را بزنم تو من را بزنی. اگر واقعا او مسیحی است و پیرو حضرت عیسی است و من هم پیرو حضرت محمد خاتم (ص)هستم. دعوا برای چیست.

۱۲ مرداد ۱۳۹۲/ گفتگوی ویژه خبری در پایان دولت دهم

مطالب دیگر

photo_2017-04-25_09-54-49

گزارش تصویری ؛
حضور دکتر احمدی نژاد در حرم مطهر رضوی همزمان با عید مبعث

دکتر محمود احمدی نژاد سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 همزمان با روز عید سعید مبعث جهت زیارت آستان مقدس حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) در حرم مطهر رضوی حضور پیدا کردند که حضور ایشان در میان مردم با استقبال گرم و پرشور زائران این آستان روبرو گردید.

۲ نظر

  1. دلت شادمانه چو خرم بهار.
    همیشه بر این گردش روزگار.

  2. حقیقتا چه عالی وپر مغز خلاصه حق مطلب و هدف خلقت را بیان نموده ای به امید بیداری آنهائی که گرفتار بلاهای زمینی اند اللهم عجل فرج مولانا صاحب الزمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *