خانه / خاطرات مردمی / پروفسوری که کلاس هایش را به خاطر احمدی نژاد تعطیل کرد!

پروفسوری که کلاس هایش را به خاطر احمدی نژاد تعطیل کرد!

محمد کدخدایی مترجم زبان چینی و دانشجوی ترم آخر دکترای ادبیات تطبیقی در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن است. محمد کدخدایی یکی از مترجمانی بوده که در خلال چهار روز سفر دکتر احمدی نژاد به چین و شرکت ایشان در اجلاس شانگهای، شب و روز و لحظه به لحظه با ایشان همراه بوده و خاطرات جالب و قابل توجهی از این همراهی روایت می کند.

 

پروفسوری که کلاس هایش را به خاطر احمدی نژاد تعطیل کرد

باید برای حضور دکتر احمدی نژاد در اجلاس شانگهای که در پکن پایتخت کشور چین برگزار می شد از دو هفته قبل از آن آماده می شدیم. کار مترجمان رییس جمهور زودتر آغاز می شد تا مشکلی پیش نیاید. به سراغ استاد راهنمای خودم پروفسور جانگ هوآ رفتم تا اجازه عدم حضور در کلاس هایم را بگیرم. پروفسور جانگ هوآ بلافاصله وقتی فهمیدند به چه دلیل درخواست مرخصی کردم به من گفتند که اصلا نگران کلاس هایم نباشم و به کارم بپردازم.

محمد کدخدایی و پروفسور جانگ هوآ

IMG-20141127-WA0001-580x580

 

بعد از ترک کردن ایشان متوجه شدم در یکی از شبکه های موبایلی و در گروهی که تمام دانشجویان دانشکده ایشان در آن عضو بودند اعلام کردند که به خاطر حضور دکتر احمدی نژاد رییس جمهور ایران در پکن، به مدت دو هفته تمام کلاس ها تعطیل می باشد. پروفسور جانگ هوآ رییس دانشکده ما و فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد آمریکا بوده و از لحاظ مقام علمی جزو بالاترین مقام ها در کشور محسوب می شوند و با توجه به اینکه همچین افرادی کاملا توسط دستگاه های امنیتی کنترل خواهند شد، ایشان این پیام را در یک گروه عمومی که دانشجویان کشورهای مختلف حضور داشتند منتشر کردند و این برای من بسیار قابل تامل و تعجب برانگیز بود.

IMAGE634747688510252128-580x383

اگر بخواهم از این استاد برایتان بگویم، پروفسور جانگ هوآ فردی هستند که هر سال دو ماه توسط آمریکا برای فرصت مطالعاتی به این کشور دعوت شده و با هزینه خود آمریکا به تحقیق و مطالعه می پردازند، و این بسیار جالب است که همچین فردی تا به این اندازه به دکتر احمدی نژاد علاقمند است.

یکی از خاطرات جالبی که من از علاقه ی ایشان به دکتر احمدی نژاد به یاد دارم این است که زمانی که دکتر احمدی نژاد برای بار دوم در انتخابات شرکت کردند ایشان می گفتند که ما با اینکه اعتقادی به دعا نداریم اما نمی دانم چرا دوست داشتم دعا کنم تا احمدی نژاد در انتخابات پیروز شود و از پیروزی ایشان خیلی خوشحال شدم و جالب اینکه این احساس خود را بدون واهمه در کلاسی بیان کردند که دانشجوهای زیادی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا حضور داشتند.

مطالب دیگر

۲۰۱۴-۱۱-۲۹-۰۸.۳۳.۰۹

استقبال بی نظیر دانشجویان خارجی از حضور دکتر احمدی نژاد در دانشگاه پکن

محمد کدخدایی مترجم زبان چینی و دانشجوی ترم آخر دکترای ادبیات تطبیقی در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن است. محمد کدخدایی یکی از مترجمانی بوده که در خلال چهار روز سفر دکتر احمدی نژاد به چین و شرکت ایشان در اجلاس شانگهای، شب و روز و لحظه به لحظه با ایشان همراه بوده و خاطرات جالب و قابل توجهی از این همراهی روایت می کند.

۷ نظر

 1. احسنت بر پرفسور دل به دل راه داره وخدا هم پیوند دهنده قلبهاست وکاریش هم نمیشه کرد

 2. سلام آقای احمدی نژاد.
  همیشه طرفدارتون بودم اما تا چند وقت قبل میگفتم که هر احمدی نژادی لزوماً نباید منتظر خرداد نود و شیش باشه و این به شما بستگی داره اما حالا میخوام حرفمو پس بگیرم/آقای احمدی نژاد، اینکه شما سال نود و شیش بیاین یا نه، هرگز به شما بستگی نداره و به ما مربوطه، ما که مردیم اما تا جنازه هامون فسیل نشده بیاین لطفاً.
  به خدا قسم دیگه خسته شدیم، اه!.

 3. حسین حبیبی از لاهیجان

  بله عزیزم من هفت سال در ژاپن زندگی کردم و کشور چین هم از نظر رنگ پوست و فرهنگ به ژاپن نزدیک است
  انها ریاست جمهور های خوب مثل دکتر احمدی نژاد را شناختند وپرفسور کلاس درسش رادر چین تعطیل کرد

 4. کاظم جلیل نژاد

  رای ما احمدی نژاد سرباز امام زمان ع مرد عمل و صداقت و نترس و شهامت و صبر فقط احمدی نژاد فقط احمدی نژاد

 5. عاشقتم دکتر جان واقعا محشری…

 6. آقای دکتر بی صبرانه منتظر حضورتون در انتخابات ۹۶ هستیم.
  واقعا خسته شدیم از اینهمه انفعال دولت دربرابر یاوه گویی های خارجی و تخریب مردم و جوانان انقلابی…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *